Kolejny wpis z serii poświęcimy dziś sukniom o linii klepsydry, lub częściej zwane sukniami o linii A (A-line) – bardzo często są to fasony dwu-częściowe, zwężane w talii i mocno rozszerzające się ku dołowi. Efekt rozszerzenia uzyskujemy używając halki na kołach. Górna część sukni pozostaje dość szeroka w ramionach. Są to modele pięknie eksponujące talię, która w tego typu skniach staje się punktem skupiającym uwagę (stąd fason ten jest wprost idealny dla kobiet o figurze klepsydry).

TYPY MODELI: gorset+spódnica, princessa oraz tea/ankle length.

Dla kogo te modele będą odpowiednie?
Generalnie zasada jest taka, że zawsze najlepiej przymierzyć dany fason i przekonać się na własne oczy, jak
będziemy się czuć i wyglądać. Jednak jest kilka przesłanek, które zazwyczaj się sprawdzają – choć są wyjątki od reguły;)

Suknia dwuczęściowa gorset + spódnica, tzw. HISZPANKA
Jest to najbardziej klasyczny i uniwersalny rodzaj sukni. Charakteryzuje się dopasowanym, podkreślającym talię stanem oraz spódnicą mocno rozszerzającą się ku dołowi. Hiszpanka optycznie przecina sylwetkę na dwie części, dlatego poleca się je raczej kobietom o proporcjonalnej figurze. Bardzo często składa się z dwóch części – gorsetu (lub w bardziej nowoczesnej odsłonie Body) oraz spódnicy (bez trenu).

PRINCESSA, tzw. Francuskie cięcia
Suknia jednoczęściowa z prostymi cięciami w kształcie klinów z wyraźnie zaznaczoną talią. Suknia łagodnie rozszerza się ku dołowi i bardzo często posiada długi ozdobny tren.
Princessa doskonale modeluje sylwetkę, dlatego to suknia bardzo popularna wśród Pań o pełniejszych kształtach – linie szwów wydłużą sylwetkę, optycznie wyszczuplą talię i zamaskują obfite biodra czy uda.

TEA LENGTH, ANKLE LENGTH
To bardzo oryginalny i dziewczęcy rodzaj sukien. Duża ilość warstw spódnicy nadaje sukni lekkości i powabu. Charakterystyczna jest przede wszystkim długość spódnicy, sięgająca do połowy łydki (3/4) bądź ponad kostkę (7/8). Sukienki o tej długości skracają jednak sylwetkę, dlatego będą raczej odpowiednie dla kobiet wysokich (ankle length) lub średniego wzrostu (tea length).

Tak w dość dużym skrócie możemy pogrupować suknie o linii A, czy znalazłyście wśród tych modeli coś bliskiego Waszemu sercu? 😉

Następny wpis dotyczyć będzie sukni o kroju gruszki.

Zapraszam,
Magda